Sosyal Medya

safafidan.com.tr

Misafir Yazar Olmanın 11 Faydası

blog

Misafir Yazar Olmanın 11 Faydası

Misafir Yazar Olmanın 11 Faydası veya avantajı arasında başlıca trafik, sosyal medya, backlink, markalaşma, satış, pazarlama ve geribildirimler diyebilirim.

Markanızın veya blogunuzun mesajını yaymak ve hedef kitlenizin güvenini kazanmak isterseniz, içeriğinizi pazarınızla veya nişinizle ilgili diğer bloglara katkıda bulunmaya başlayın.

Başkasının sitesinde içerik yazmaya çalışmanız gerektiğine ikna olmadınız mı?

Misafir yazar olmanın birçok önemli yararı olduğunu bilmelisiniz – hem markanız hem de sizin için.

İşte misafir yazar olmanın 11 faydası.

1. Hedeflenen Trafiğe Anlık Ulaşma

Sitenize bir bağlantı olup olmadığına bakılmaksızın, diğer bloglara katkıda bulunmak kitlenizin ilgisini çeker. Kaliteli bir yayın yazmayı başarırsanız, trafik akışının gerçekleşmesi üzere sitenize trafik akmaya başlayacaktır.

Trafik, herhangi bir sitenin veya blogun can damarıdır. Misafir defteri kadar basit bir şey, doğru yolu seçerseniz, potansiyel olarak satışlara dönüşebilir.

Dönüşüm şansınızı artırmak için web sitenizin açılış sayfalarını, harekete geçirici mesaj veya eylem çağrısı ekleyebilirsiniz.

2. Kişisel Ağınızı Genişletir

Ziyaretçilerle bağlantı kurmanın son derece zorlanıldığı dönemler vardır. Ancak misafir yazar olarak süreç artık basit.

Örneğin, misafir yayınlarını kabul eden bazı web siteleri, ilgili nişlerle uğraşan katkıda bulunan bir topluluğa teşvik eder. Bazı durumlarda, katkıda bulunan kişilerin olası konuları beyin fırtınası yapacakları bir e-posta dizesine katılma şansını elde edersiniz. Ayrıca, birlikte yazılmış yayınlar için başkalarıyla işbirliği yapabilirsiniz.

Belli bir sitedeki topluluğun yapısı ne olursa olsun, her zaman yazarlığınızı kaldırabilirsiniz. Etkilenen kişilerle (içerik çapraz tanıtımından uzman görüşmelerine kadar) ortaklık fırsatları isteyin.

Tek yapmanız gereken toplulukta aktif olmak. Yorumları bırakın, diğer yazıları paylaşın veya potansiyel müşterilerinizi e-postayla gönderin. Mümkünse, etkilenenleri kendi blogunuza katkıda bulunanlar olarak davet edebilirsiniz.

3. Sosyal Medya Paylaşımları Alırsınız

Sosyal medya paylaşımları üretmek çevrimiçi erişiminizi katlanarak genişletmenin bir yoludur. Markalı içeriğiniz ne kadar çok paylaşırsa, kitlenizin gözünde o kadar çok pay alırsınız.

Sayfa etkileşimi yüksek sosyal medya sayfasına sahip bir blog’a bir misafir yazar olarak katıldıysanız , içeriğiniz yayınlandıktan sonra doğal olarak sosyal medya paylaşımları gelir.

Daha hızlı paylaşımlar almanız sizin faydanıza olacaktır. Örneğin sıradan bir paylaşım yaptırmak yerine yazınıza infografik eklerseniz yaklaşık 3 kat daha fazla etkileşim ve paylaşım alırsınız.

4. Sosyal Medyada Takipçi Kazanırsınız

Misafir yazar olmak yalnızca içeriğinizin sosyal medya paylaşımlarının arttırmakla kalmaz, aynı zamanda kendi takipçi sayısınızıda artırabilir.

Ziyaretçisi yüksek bloga katkıda bulunmak, esasen markanız yada kendi blogunuz için kefil olmalarını sağlıyorsunuz demektir. Bu sizin takipçilerin gözünde iyi görünmenizi sağlar.

Çoğu misafir yazar olarak katıldığınız blogda, misafir profilinizi de kişiselleştirebilirsiniz. Burada sosyal medya hesaplarınıza bağlantılar ekleyebilirsiniz.

Tüm bu avantajlar, hedef kitlenizin güvenini kazanmayı ve onları aktif sosyal medya takipçileri haline getirmeyi kolaylaştıracaktır. Onları, düzenli güncellemeler yayınlayarak ve çıkarlarıyla uyumlu yararlı bilgileri paylaşarak ödüllendirmeyi unutmayın.

5. Blogunuzu Markalaştırır

Modern online pazarlama, otoriteyle ilgilidir. Dünyanın en iyi içeriği olsa bile, markanıza güvenmiyorlarsa kitlenizi sadık abonelere dönüştürmek veya müşterileri yapmak zor olacaktır.

Diğer yetkili bloglara katkıda bulunarak, güvenilirliğinizi bir bilgi kaynağı olarak kanıtlamak için şans bulursunuz. Hedef kitlenizin, güvenilir markalar tarafından olduğunuzu fark ettirecektir. Ve sonuç olarak, kendi sitenizde sunabileceğiniz herhangi bir reklam teklifine daha açık olacaklardır.

6. Backlink Profilinizi Güçlendirir

Misafir yazarları kabul eden çoğu blog, katkıda bulunanların kendi sitelerine en az bir bağlantı bırakmasına izin verir. Sonuçta, sitesine katkıda bulunarak para almıyorsunuz. Kısa bir marka sözü veya anahtar kelimeye göre optimize edilmiş bir bağlantı, yazınızı ödüllendirmek için yapabilecekleri en az şeydir.

Yine de, yetkili bir blogdan gelen tek bir geri dönüş bile SEO’nize büyük fayda sağlayacaktır. İçeriğinizi Google gibi arama motorları için daha keşfedilebilir ve dizine eklenebilir hale getiriyorlar. Mümkün olduğunca blogunuzla alakalı konulardaki web sitelerini hedeflemeyin.

7. Marka Bilincinizi Artırır

Misafir blog yazısı, niş içinde otorite kurmak için harika bir yoldur.

Mümkün olduğunca, başka yerde bulunmayan pratik ipuçlarını paylaşmayı deneyin.

Şirketinizin veya blogunuzun ne yaptığını ve problemleri nasıl çözeceğini onlara bildirme fırsatından yararlanın.

Ayrıca, gönderdiğiniz her postaya markanızın sesini yerleştirdiğinizden emin olun. Bu, konuk yayınlarınızı nereden gönderdiğinize bakılmaksızın kişisel markanızı daha kolay farkedebilir hale getirecektir.

Bazı popüler blog yazarları, okuyucularla etkileşim kurmak için sohbet ve mizahi bir dil kullanıyor. Çokta abartmayın ha 🙂 Birde reklam koyalım misafir yazar olmak sizi marka yapar 🙂

8. Hedef Kitleniz İletişime Geçer

Başarılı bir misafir yazar olarak bloglama stratejisinin temel adımlarından biri, doğru web sitelerini seçmektir.

Niş alaka düzeyine ek olarak, aynı zamanda sürekli bir trafik akışı olan siteleri aramalısınız. Bu, bir iş olarak sunduğunuz şeyle ilgilenen insanlarla bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

Trafiği getirmekte olduğunuz sayfayı geliştirirken her zaman uygulanabilir bir adımı vurgulayın. Bu, diğer bloga gönderdiğiniz misafir yazı ile alakalı olmalıdır. Aksi takdirde, yazınızın ziyaretçinin gözünde değeri olsa bile – sizin için zaman kaybı olacaktır.

9. Daha Fazla Satış Yaparsınız

Satış, içerik pazarlamacıları için her zaman zor olmuştur. İçeriğinizi popüler bloglara dağıtırken, hedef kitlenizin markanızla olan aşinalığını artırırsınız. Böylece, ürünleriniz ve hizmetleriniz için satış döngüsü zamanını kısaltılmış olursunuz.

Bunu bir şekilde düşünün: potansiyel müşterilerin sitenize gelmesini beklemek yerine, misafir yazınızda markanızın ürün tekliflerini tanıtabilirsiniz.

Sadece misafir yazılarınız için konu fikirleri toplarken veya yazınızı yaparken biraz akıllı olmanız gerekir.

10. Faydalı Geri Bildirimler Alırsınız

Misafir blog yazarı olarak topluluğun aktif olmasının bir diğer avantajı, diğer misafir yazarların geribildirim veya yorumlar almanızdır.

Örneğin, stratejiler hakkında konuşurken, diğer uzmanlar yorumlar bölümünde kendi fikirlerini paylaşabilirler. Sonuç olarak, fikirlerinizi yorum kısmında yazarak stratejinizi daha da geliştirebilirirsiniz.

Diğer yazarları yorum yazdırmak için, sonuç paragrafına bir harekete geçirici mesaj eklemeyi unutmayın.

11. İçerik Pazarlama Becerileriniz Gelişir

Misafir yazar olmak, içerik pazarlamacılığının her alanının başarılı olmasını gerektirir. İçerik araştırması yapmanızı, belirli bir ziyaretçiye göre doğru yazı konusu seçmenizi, etkilenen kişilerin ilgisini çekmenizi vb. Gerektirir.

Unutmayın, içerik pazarlama taktiklerini öğrenmenin en iyi yolu özgün olmaktır. Sadece okumak, dergilerdeki her şeyi takip etmekle çok şey beklemeyin.

Kendi misafir yazar kampanyanızı başlatarak, içerik pazarlamanın her aşamasında kendinizi büyütmek için katkı sağlıyorsunuz demektir.

Misafir Yazar Olmanın 11 Faydası ‘nın Sonucu

Misafir yazar olmak, şüphesiz, çevrimiçi pazarlama başarısı için çok önemli bir adımdır. Misafir yazar olmayı  markanız için işe yarayıp yaramayacağına bir deneyin isterim.

 

 

 

Devamını Oku
İlgili Makaleler:
3 Yorum

3 Comments

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Daha Fazla blog

  Çok Okunanlar

  Kategoriler

  Facebook

  Yukarı