Sosyal Medya

safafidan.com.tr

Microsoft’un Pek Bilinmeyen Servisleri

TEKNOLOJİ

Microsoft’un Pek Bilinmeyen Servisleri

Microsoft’ un kullanıcılar için ortaya çıkardığı birbirinden farklı servisler bulunuyor. Bu servisler eğlenceli yönüyle dikkat çekiyor. Kullanıcıları için en iyisini düşünen Microsoft bu servisler sayesinde kullanıcılarına eğlenceli ve hoş saatler geçirtmeyi hedefliyor.

Emotion Dedection:

Microsoft’ un geliştirdiği yeni bir servis olan duygu dedektörü sayesinde artık hisleri algılamak kolay bir iş haline gelecek. Bu servis tam olarak insanların duygu ve durumlarını anlamaya yönelik bir servis. Yani artık EmotionDedection kullanılarak insanların o an neler hissettiğini öğrenmek kolay olacak. Kişinin fotoğrafının yüklenmesiyle çalışan bu servis yüz üzerinde 8 farklı duygunun algılamasını yapabiliyor. Emetion Dedection API servisini kullanarak yüklenen fotoğrafın duygusunu tanımlayabilirsiniz.

How-Old.net:

Microsoft’un geliştirdiği servislerden biri olan How-Old.net uzunca bir süredir epey popüler olmuştu. İnsanların yaşlarını öğrenmeye yarayan bu servis ile sadece tek fotoğraf üzerinde yaş tespiti yapılabiliyor. İstenilen fotoğraf üzerinde yapılan bu yaş tespiti ile kişilerin yaşı doğruya yakın şekilde tahmin edilebiliyor.

CelebsLike.me:

Microsoft’un ürettiği servislerden biri olan CelebsLike.me insanlara eğlenceli saatler yaşatıyor. Bu servis ise tamamen eğlenceye yönelik geliştirilmiş bir servis. Bu servisin çalışması için ise sisteme kişinin fotoğrafını yüklemesi gerekiyor. Daha sonra servis bu yüklenen fotoğraf üzerinden kişinin hangi ünlüye benzediğini gösterebiliyor.

Telepathwords:

Microsoft tarafından geliştirilen bu sistem ile artık kullanıcıların basit ve kolay bilinen şifreler alınması engellenecek. Tamamen ona yönelik yapılmış olan bu çalışmada kullanıcılarına seçtiği şifrelerin nasıl olduğunu söyleyen bir servis bulunuyor. Bununla birlikte Telepathwords denenerek belirlenen şifrelerin ne kadar kolay olup olmadığına bakılabilir. Telepathwords’ ün sunduğu bu hizmet üzerine şifreler hakkında iyileştirmelere gidilebilir. Veya daha iyi şifreler yapmaya yönelik fikir oluşturabilir. Telepathwords sadece insanlara o an için zor gelen şifrelerin ne kadar kolay olduğunu göstermeye yönelik bir servistir.

WhatDog:

Microsoft’un sadece eğlence amaçlı ürettiği servislerinden bir diğeri ise WhatDog. Bu servis Microsoft’ un kullanıcılarına yönelik sadece hoş zaman geçirmek için yapılan servisler arasında yerini alıyor. Bu uygulamanın özelliği ise insanların hangi köpek cinsine benzediğini ortaya çıkarmak için yapılmış. Yani tamamen eğlencesine yapılan bu uygulama epey popüler oluşuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Devamını Oku
İlgili Makaleler:
Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla TEKNOLOJİ

    Çok Okunanlar

    Kategoriler

    Facebook

    Yukarı