Sosyal Medya

safafidan.com.tr

WordPress E-ticaret sitesi için güvenli mi?

E-TİCARET

WordPress E-ticaret sitesi için güvenli mi?

WordPress E-ticaret sitesi için güvenli mi?

WordPress e-ticaret sitesi için güvenli mi güvenilir mi? Önlemleri, eklentileri, yöntemleri hakkında tüm detaylarıyla birlikte inceleyeceğiz.

Wordpress ile e ticaret sitesi açmak güvenli mi?

WordPress ile e ticaret sitesi açmak güvenli mi?

Herkesin wordpress ile e ticaret sitesi açtıktan yada açmadan önce endişe duydukları ilk şeylerden biri güvenlik. İnternet kolaylık ve güvenlik açığı ile birlikte gelir. Eğer sitenizde satış yapıyorsanız güvenlik konusu her zamankinden daha önemlidir. Birçok kişi, bir e-ticaret web sitesi için WordPress’i kullanmanın önce güvenli olup olmadığını merak ediyor. Sorularınızın bazı gerekçeleri var size inanıyorum ama şuada internette 60 milyondan fazla WordPress kullanan webmaster var. Bu içerik yönetim sistemi bulunduran diğer araçlardan en büyük dilime sahiptir.Bununla birlikte, WordPress bu muazzam popülaritesine rağmen ücretsizdir. Açık kaynaktır, yani tüm kodları erişmek isteyen herkes tarafından erişilebilir ve özelleştirilebilir demektir.

Popülerlik ile risk ortaya çıkıyor. Milyonlarca web sitesi sahibi WordPress kullandığından, hackerların önceliği genellikle WordPress oluyor.

Bu endişe mantıklı olmasına rağmen, çok popüler ve başarılı e-ticaret web sitelesi sahiplerinin genelde WordPress kullandığının farkında olmanız gerekir. Bunun nedeni, güvenlik endişelerine rağmen WordPress’in e-ticaret işlerine güvenebilecek kadar güvenli ve güvenlilir olması. Ancak WordPress’in e-ticaret siteleri için yeterince güvenli olup olmadığını konuşmadan önce, daha önemli bir şey hakkında konuşalım.

WordPress Sizin İçin Doğru Seçim mi?

WordPress’in güvenliği (ve e-ticaret için eklentileri) yeterince iyi olsa da, güvenlik dışında şeylerde düşünmelisiniz. WordPress (ve daha sonra WooCommerce veya başka bir e-ticaret eklentisi) ile, web sitenizde olan her şeyi, teknik ayrıntılar dahil yönetebilirsiniz. Eğer e-ticaret sitenizi WordPress ile kurarsanız, sitenizin yönetimi size ait olacak. Kullandığınız eklentiler ve temalar için endişe etmeyin. Ancak dikkat etmeniz gereken satışa hazır mağazanızı siz kuracaksınız. Ya da bunu yapacak bir webmaster bulmanız gerekiyor.

Genellikle  e-ticaret mağazaları için, hazır bir platformu kullanmak daha uygun olduğu söylenir. Ancak, bu tamamen doğru değildir. WordPress ile çalışan e-ticaret sitenizi korumaya devam edecek kaynaklara veya bütçeye / bilgiye sahipseniz, mutlaka WordPress’i kullanmalısınız. Çünkü WordPress’i kullandığınızda, istediğiniz gibi sitenizi özelleştirme fırsatı elde edersiniz. Platformlarında bir e-ticaret mağazası oluşturmanıza izin veren Shopify gibi hazır bir hazır platform kullanmanız halinde. Sitenizin bakımı ve güvenliği konusunda daha az endişe edeceksiniz. Ama sitenizi istediğiniz kadar ayrıntılı yönetemeyeceksiniz.

Dolayısıyla, WordPress ile çalışan bir e-ticaret sitesini yönetmek için bilginiz varsa kendiniz yaparsınız. Yoksa profesyonel bir yardım alırsınız ve mağazanın ihtiyaçlarına göre özelleştirmek için çalışırsınız. WordPress sizin için doğru seçimdir. Eğer yalnızca ürünleri satmak istiyorsanız ve hazır platformlarla gelen online mağazanızın sınırlamalarını düşünmüyorsanız, Shopify gibi platformlara bakabilirsiniz.

WordPress E-ticaret sitesi için güvenli ‘dir. Bunun için düzenli olarak güncellenmesi, korunması, optimize edilmesi gerekir. Bunu yapabiliyorsanız, online mağazanızın özelleştirme yeteneğinden keyif alacaksınız.

Güvenli olmasında ki nedenlere göz atalım

wordpress e milyonlar güveniyor

WordPress E-ticaret sitesi için güvenli mi

Kendinize, WordPress’e milyonlarca insan güveniyor öyleyse bende varım dediniz mi? Küçük ve orta ölçekli işletmelerden büyük şirketlere kadar web siteleri, bloglar ve hatta e-ticaret siteleri WordPress kullanıyor. Bu yüzden yüksek güvenlik önlemleri talep edilmektedir. WordPress ücretsiz olabilir, ancak kullanıcıları milyonlarca. Ve bu nedenle wordpress altyapısı tehditlere ve güvenlik açıklarına karşı sürekli güçlendiriliyor.

Dolayısıyla, WordPress kullanıyorsanız yalnız olmadığını bilirsiniz. WordPress platformunda yaygın bir saldırı olursa, o saldırıyı önlemek için ciddi önlemler alınacaktır. Ve milyonlar arasında olduğunuz için korkmayın.

1.WordPress Güvenlik Eklentileri

WordPress ile ilgili en iyi şeylerden biri, eklentilerle birlikte muazzam ölçüde özellik eklenmesidir. Eklentiler, sitenizde ihtiyaç duyabileceğiniz hemen hemen her özelliği ekleyebilir. Ve bu da güvenliği arttırıyor. WordPress güvenliğinizi güçlendiren çok sayıda eklenti bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken yüklemek ve yapılandırmak . Eklentiler sitenizin en yaygın saldırı türlerine karşı koruyacaktır. Şüpheli bir durumda anında bildirim alırsınız. Bazı eklentiler, web sitenize yetkisiz erişim denendiğinde otomatik olarak İP adresini engeller.

Ücretsiz ve premium eklentileri sayesinde, kendiniz bir güvenlik uzmanı olmadan temel WordPress kurulumunuzun güvenliğini sağlayabilirsiniz.

Çoğu zaman, bir sitenin güvenliği kullanıcılarına ve yöneticilerine bağlıdır. Aşağıda, WordPress kullanılarak oluşturulan bir e-ticaret sitesinin güvenlik açıklarından nasıl korunabileceğinin örnekleri verilmiştir.

2.Güvenli Şifreler

Sahip olduğunuz sitenin türüne bakılmaksızın, güvenlik hususunda dikkate alınması gereken en önemli şey şifrelerdir. Şifreleriniz güvende değilse, siteniz sizin değildir. Şifrelerinizin uzun ve yeterince karmaşık olduğundan emin olmak zorundasınız. Ayrıca, kullanıcılarınızın güçlü parolalar kullandığından da emin olmalısınız. Müşterilerinizi eklentiler yoluyla uzun ve karmaşık şifreler kullanmaya zorlayabilirsiniz.

Güvenli parola oluşturma aracı için tıklayınız.

3.Güvenli Ödeme / SSL

SSL sertifikaları veya HTTPS, aktarılan verilerin güvenli ve şifreli olmasını sağlar. Bu herhangi bir web sitesinde varsayılan olarak etkin değildir. Web sitesi yöneticisi, e-ticaret sitesinde girilen verilerin şifrelenmesi ve güvenli olması için bu sertifikayı edinmek zorundadır. Bu, alışveriş sitesinin ve kullanıcının verilerinin güvenliğini sağlarken müşterininde güvenini kazanır. SSL şifresini kırmak imkansızdır.WordPress E-ticaret sitesi için güvenli mi sorusu hiç bir müşterinin aklına gelmeyecektir.

4.Ödeme Yöntemleri

En gelişmiş e-ticaret web siteleri, hem WordPress tabanlı hem de özel yazılımlar, PayPal gibi üçüncü taraf ödeme ağ geçitlerini kullanır. Bu, kredi kartı bilgilerinin veya diğer hassas kimlik bilgilerinin yüksek güvenlikli yoldan öenmesini sağlar. E-ticaret sitelerinin çoğu, müşteri açıkça izin vermedikçe, kullanıcının kredi kartı bilgilerini, CCV ve diğer verileri saklamaz. Bu nedenle, kullanıcı, ödemelerinin bir araç tarafından (PayPal) veya söz konusu diğer ödeme yöntemlerini kullanmaktan çekinmez.

5.Güvenilir E-Ticaret Platformları

Güvenli bir mağaza için WordPress sitenizde popüler e-ticaret çözümlerinden en çok kullanılana bir göz atalım.

woocommerce - WordPress E-ticaret sitesi için güvenli mi

WooCommerce(WordPress E-ticaret) Eklentisi

WoCommerce, WordPress’de e-ticaret sitesi geliştirmek için en popüler çözümdür. E-ticaret sitenizdeki tek satıcı iseniz, WooCommerce’dan başkasını önermem. Bu ücretsiz bir eklentidir. Hızlı ve etkili bir şekilde işleyen bir e-ticaret sitesi oluşturmanıza olanak tanır. Ve yüzlerce uyumlu temalarla birlikte birinci sınıf bir desteğe sahiptir. WordPress temalarını ve eklentilerini yapan WooThemes tarafından geliştirilmiş ve desteklenmekle birlikte, dünya genelinde WooCommerce için en çok kullanılan eklentidir.

Uzman Önerisi:

WordPress E-ticaret sitesi için güvenli mi sorusuna artık bir cevabımız var. Doğru yöntemlerle ilerlersek tamamen güvenilirdir. Küçük ve orta ölçekli mağazalar için wordress e-ticaret mağazaları öneriyorum.

 • Wordpress ile e ticaret sitesi açmak güvenli mi?
 • wordpress e milyonlar güveniyor
 • Wordpress ile e ticaret sitesi açmak güvenli mi?
 • wordpress e milyonlar güveniyor
Devamını Oku
2 Yorum

2 Comments

  Yorum Yaz

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Daha Fazla E-TİCARET

  Çok Okunanlar

  Kategoriler

  Facebook

  Yukarı