Sosyal Medya

safafidan.com.tr

WordPress Güvenlik Eklentileri 2018

WORDPRESS

WordPress Güvenlik Eklentileri 2018

WordPress Güvenlik Eklentileri 2018

WordPress güvenlik eklentileri 2018 denince akla gelen en popüler ve en iyi olanları ayrıntılı bir rehber niteliğinde hazırladım. Tedbirleri almak hiç de zor değil. Eklentileri kurmanız yeterli olacaktır.

WordPress dünyadaki en popüler blog yazma platformudur. Popüler bloglar da dahil olmak üzere milyonlarca web sitesi WordPress’i bir içerik yayınlama platformu olarak kullanıyor. Bu yüzden WordPress tabanlı web sitelerine saldırmak daha kolay oluyor. WordPress genellikle bilinen tüm güvenlik açıklarını düzeltmek için güncellemeler yayınlar. Ancak kullanmış olduğunuz temaları ve eklentileri dikkatli seçmeniz gerekir. Çünkü sizinle kalmayıp hosting şirketisinize bile zararlar verecek hatalar yapabilirsiniz.

Tavsiye: WordPress sürümünüzü sürekli güncel tutun.

Bir sonraki yazımda, WordPress web sitesininin açıklarını taramak için WpScanner eklentisini anlatacağım. Web sitenizin ve eklentileriniz güvenlik açıklarını bulmak için bu aracı kullanabilirsiniz.

WordPress için En İyi 7 Güvenlik Eklentisi

1.Wordfance

wordpress güvenlik eklentileri 2017

Wordfence eklentisi

WordFence, en popüler WordPress güvenlik eklentilerinden biridir. Web sitenizi kötü amaçlı yazılımlara karşı kontrol ediyor. WordPress’in, temanızın ve eklentilerin tüm dosyalarını tararsanız. Herhangi bir virüs bulursa, sizi bilgilendirecektir. Web sitenizi 50 kat daha hızlı ve güvenli hale getirdiğini iddia ediyor. Web sitenizi daha hızlı hale getirmek için Falcom önbellekleme motorunu kullanıyor. Bu eklenti ücretsiz, ancak premium kullanıcılar için birkaç gelişmiş özellik var. Eğer ödemek istersen premium’da satın alabilirsin.

Neler Yapıyor?

Bu eklenti bruteforce saldırılarını engeller ve SMS yoluyla iki faktörlü kimlik doğrulama ekleyebilir. Belli bir ülkedeki trafiği de engelleyebilirsiniz. Sahte trafiği, botnet ve tarayıcıları engellemek için bir güvenlik duvarı da oluşturur. Ayrıca, C99, R57 ve diğerlerini de içeren bilinen açıklar içinde tarar. Bir şey bulursa, anında e-posta bildirimi gönderir.

Ayrıca spam yorumlarınızı tarar. Ayrıca WordPress web sitenizdeki trafiği gerçek zamanlı (canlı) olarak kontrol edebilir ve web sitenize saldıran herhangi bir güvenlik tehdidi olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Wordfance Eklentisini İndir 1m+

2.BulletProof Security

wordpress güvenlik eklentileri 2017

Bulletprof Eklentisi

BulletProof Security, daha ayrıntılı bir diğer popüler WordPress güvenlik eklentisidir. Güvenlik duvarı güvenlik, veritabanı güvenliği, oturum açma güvenliği ve daha fazlasını sitenize ekler. Dört tıklama ile kurulum yapar. Bu eklentiyi etkinleştirdikten sonra rahatlayabilirsiniz.

Neler Yapıyor?

Htaccess için dosya yöneticisi ile birlikte gelir. WordPress web sitelerini XSS, RFI, CRLF, CSRF, Base64, Kod virüsü, SQL Virüsü ve diğer pek çok güvenlik açıklığına karşı korur. Bu eklenti, web sitenizi korumak için yeni güvenlik açıklarıyla kendini güncel tutar. Güvenlik açıklarına göre güncellenmeye devam ediyor.

İndirmek için tıklayınız 100k+

3.Sucuri Security

wordpress güvenlik eklentileri 2017

Sucuri security Eklentisi

Bu eklenti, popüler web sitesi güvenlik ve denetim şirketi Sucuri’den geliyor. Bu eklenti, dosya bütünlüğü izleme, zararlı yazılım tarama, kara liste ve web sitesi güvenlik duvarı gibi çeşitli güvenlik önlemleri sunar. Web sitenizi kontrol etmek için Google Güvenli Tarama, Sucuri Labs, Norton, McAfee Site Danışmanı ve daha birçok araç da dahil olmak üzere çeşitli motorlarlar içerir

Neler Yapıyor?

Web sitenizi DOS saldırısı, Zero Day Disclosure Patches, bruteforce saldırıları ve diğer tarayıcı saldırılarından korur. Ayrıca, günlük raporları depolar.

  • Eğer yüksek bir trafiğiniz varsa kesinlikle aylık 20$ civarında tam sürüm kullanmanızı öneriyorum.

İndirmek için tıklayınız 300k+

4.iThemes Security

Wordpress güvenlik eklentileri 2017

ithemes Security Eklentisi

WordPress güvenlik eklentileri 2018 deyince aklımıza ilk gelenlerden iThemes Security. WordPress sitenizi korumak için 30’dan fazla seçenek sunan hoş bir WordPress güvenlik eklentisidir. Tek bir tıklama ile, otomatik saldırıları durdurabilir ve web sitenizi koruyabilirsiniz. Aynı zamanda web sitenizdeki çeşitli yaygın güvenlik açıklarını düzeltir.

Neler Yapıyor?

Kayıtlı üyelerin hareketlerini izleme ve kimlik doğrulama, şifre son kullanma, kötü amaçlı yazılım tarama özellikleri barındırır. Web sitesinin tamamını tarar ve web sitenizde herhangi bir olası güvenlik açığı bulmaya çalışır. Ayrıca bruteforce saldırılarını önler ve IP adreslerini yasaklamaya çalışır. Kullanıcıları güvenli parolalar kullanmaya zorlar. Ayrıca, web sitenizde spam olarak yorum yapılmasını önlemek için Google ReCAPTCHA’yı da entegre eder.

İndirmek için tıklayınız 800k+

5.Acunetix WP Security Scan

Wordpress güvenlik eklentileri 2017

Acunetix wp securityscan eklentisi

Acunetix, web uygulama güvenliğinde tanınmış bir firmadır. Web uygulamalarında güvenlik açıklarını bulmak için tarama aracı sunar. Dosya izni güvenliği, sürüm gizleme, yönetici koruması ve veritabanı güvenliği sağlar.

Neler Yapıyor?

Saldırmadan önce bilgi toplama sürecinde kullanılabilecek çeşitli bilgileri sayfanın kaynak kodundan kaldırır. Bu tema güncelleme bilgileri, eklenti güncelleme bilgileri, meta etiketi, WordPress sürümü,  giriş sayfasındaki hata bilgileri, komut dosyalarından sürümler, css sürümleri, veritabanı ve php hata raporlamayı içerir.

Ayrıca, web sitenizin yedeğini almak için bir veritabanı yedekleme aracı da sunmaktadır. Canlı trafik izleme aracıyla trafiği gerçek zamanlı olarak kontrol edebilirsiniz.

İndirmek için tıklayınız 100k+

6.All In One WP Security & Firewall

wordpress güvenlik eklentileri 2017

All in one wp security firewall eklentisi

Hepsi bir arada güvenlik ve Güvenlik Duvarı diyebiliriz. Bu eklentinin kullanımı kolaydır.

Neler Yapıyor?

Bruteforce oturum açma saldırısına karşı korur. Birisi oturum açmayı denerse size bir e-posta bildirimi gönderir. Kullanıcının güçlü bir şifre kullanmasını zorlar. Ayrıca, tüm kullanıcıların hesap hareketlerini izler ve kullanıcı adı, IP ve giriş tarihi saatini tutar.

Aynı zamanda otomatik yedekleme zamanlamanızı ayarkar e-posta yollar. Yönetim panelini düzenleme işlemini devre dışı bırakarak PHP kodunu korur. Web sitenize bir güvenlik duvarı ekler ve çeşitli saldırıları önlemek için 5G Blacklist’i etkinleştirir. XSS, CSRF, SQL enjeksiyonu, kötü niyetli botlar ve diğer güvenlik tehditlerini önler.

WordPress sisteminizdeki her değişiklik hakkında sizi bilgilendirir. Ayrıca WordPress web sitenizdeki kötü amaçlı kodları algılayabilir. Blogunuzu yorum spamından korur. Çoğu tema ile sorunsuz çalışır.

İndirmek için tıklayınız 400k+

7.Kendiniz

WordPress güvenlik eklentileri 2018 demekle kalmayıp bu 3 maddeye de dikkat etseniz iyi olacak.

1.Wordpress güvenlik, cache gibi eklentilerden sadece bir tanesini kullanınız.

2.Wordpress sürümünüzü ve eklentilerinizi sürekli güncel tutunuz.

3.Yüksek hitli bir siteniz varsa lütfen premium eklentiler kullanın veya bir güvenlik firması ile çalışın.

Devamını Oku
Yorum Yap

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha Fazla WORDPRESS

Çok Okunanlar

Kategoriler

Facebook

Yukarı